لیفت باسن

لیفت و بالا کشیدن باسن چیست؟

لیفت باسن و فرم دادن به باسن یک عمل جراحی است که به منظور بهبود اندازه و شکل  و افتادگی باسن انجام می‌شود. هدف عمل جراحی لیفت باسن، سفت کردن پوست شل و افتاده‌ی ناحیه‌ی باسن و بالا بردن آن و به طور کلی دادن ظاهری سفت‌تر و جوان‌تر به باسن است. اگر فردی کاهش وزن زیادی داشته، به طوری که در اثر این کاهش وزن پوست باسن او دچار افتادگی شدیدی شده، لیفت باسن می‌تواند این پوست اضافی را حذف و باسن را سفت‌تر کند. این کار را می‌توان از طریق لیپوساکشن انجام داد. بیماران به دلایل متنوع و گسترده‌ای خواهان انجام لیفت باسن هستند. برخی می‌خواهند پشت بدنشان پُرتر و جذاب‌تر به نظر برسد، در حالی که برخی احساس می‌کنند لیفت باسن به آنها کمک می‌کند تا باسن بدشکل و کوچک خود را خوش‌فرم و برجسته کنند.

مزایای لیفت باسن

 • ناحیه‌ی باسن شما صاف‌تر و سفت‌تر به نظر خواهد رسید.
 • پوست شل و افتاده‌ی باسن و همچنین چربی‌های اضافی آن حذف خواهند شد.
 • نتایج لیفت باسن دائمی و یا بسیار طولانی مدت خواهد بود.
 • هر گونه ناراحتی ناشی از پوست اضافی برطرف خواهد شد (پوست و چربی اضافی می‌توانند باعث ناراحتی شما و ایجاد مشکلات حرکتی شوند).

متقاضی مناسب

هم زنان و هم مردان می‌توانند متقاضیان مناسبی برای لیفت و فرم دادن به باسن باشند، هر چند در سال‌های اخیر این عمل در بین زنان بسیار محبوب شده است. از آنجا که عمل جراحی لیفت باسن به بیهوشی عمومی نیاز دارد؛ متقاضیان مناسبی برای این عمل، فرد بزرگسال سالمی است که هیچ‌گونه مشکل پزشکی جدی ندارد. متقاضیان مناسب برای این عمل باید توسط متخصصین حرفه‌ای مشخص شوند؛ این افراد نباید اضافه وزن شدیدی داشته باشند، زیرا اضافه وزن شدید می‌تواند عمل جراحی را پرخطر سازد. متقاضی مناسبی همچنین باید بتواند بعد از عمل جراحی، از وارد آمدن فشار به ناحیه‌ی پشت خود جلوگیری کند.

جلسه مشاوره لیفت باسن

پزشک جراح در جلسه مشاوره، دستورالعمل‌های مربوط به قبل از درمان را به اطلاع شما می‌رساند و به تمامی سؤالات شما نیز پاسخ می‌دهد. او همچنین جزئیات سوابق پزشکی شما را مطالعه می‌کند و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد تا قابلیت شما برای انجام لیفت باسن را بررسی کند. پزشک جراح بسته به کیفیت پوست، مقدار پوست اضافی که باید حذف شود و شکل بدنتان، بهترین گزینه را برای شما تعیین خواهد کرد.

قبل از لیفت باسن، چه اقداماتی باید انجام داد؟

 • برای ارتقاء سرعت بهبودی، سیگار کشیدن را متوقف کنید؛ زیرا نیکوتین رگ‌های خونی را منقبض می‌کند.
 •  از مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهابی خاص و برخی داروهای گیاهی که می‌توانند باعث افزایش خونریزی شوند، خودداری کنید.
 •  مقادیر زیادی مایعات بنوشید. صرف‌نظر از نوع عمل جراحی که قرار است انجام شود، هیدراتاسیون (آب‌رسانی به بدن) قبل و بعد از عمل جراحی، برای گذراندن یک دوره بهبودی بی‌خطر، لازم و ضروری است.
 •  لیفت باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. ترتیب دهید که حتماً فردی همراه شما باشد که بعد از عمل شما را به منزل برساند و حداقل یک شب در کنارتان بماند. با این کار خیالتان راحت است که فردی در کنار شماست و در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌تواند به شما کمک کند.

روش لیفت باسن

لیفت باسن با جراحی

 

در عمل جراحی، بخشی از پوست و چربی اضافی از دورتادور ناحیه باسن و ران برداشته می‌شود. تکنیک‌های مختلفی برای لیفت باسن وجود دارد، اما رایج‎ترین آن ایجاد برش‌هایی در بالای باسن، ران، کشاله ران و یا در زیر چین‌خوردگی باسن است. بعد از ایجاد برش، پوست اضافی برداشته و پوست باقی‌مانده سفت و محکم بسته می‌شود. این کار باعث بالا رفتن صحیح بافت‌های باسن و یک تغییر شکل در سرتاسر آن می‌شود. ممکن است برای فرم دادن بیشتر به ناحیه‌ی باسن و ران و دستیابی به ظاهری متعادل‌تر، از لیپوساکشن استفاده شود. بعد از اتمام کار، تمامی برش‌ها بخیه زده می‌شوند و اطمینان حاصل می‌شود که پوست به صورت سفت و کشیده بسته شده است.

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی، می‌تواند به شما کمک کند تا باسن‌تان پُرتر و برجسته‌تر به نظر آید. این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌های موجود برای بزرگ و برجسته کردن و فرم دادن به باسن است که با حداقل تهاجم همراه است. با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، چربی از نواحی چاق بدن مانند ران‌ها، کمر و یا شکم برداشته می‌شود، سپس با استفاده از سانتریفوژ پردازش می‌شود تا آب و مایعات اضافی آن خارج شود. در انتها چربی پردازش‌شده به ناحیه‌ی باسن تزریق می‌شود تا اهداف مطلوب و موردنظر شما بدست آید.

لیفت باسن با نخ

لیفت باسن با نخ، از روش‌های کمتر تهاجمی برای رسیدن به یک باسن بزرگ‌تر و خوش فرم‌تر است. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که این برای بیمار بسیار ایمن‌تر است. وقتی بیمار بی‌حس شد، برش‌ها بر روی پوست ایجاد می‌شوند، سپس نخ جراحی با استفاده از سوزن به صورت حرکت زیگزاگی جایگذاری می‌شود. مخروط‌ها و خارهایی به نخ متصل شده‌اند تا به بافت پوست چنگ بزنند و آن را جمع کنند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر و چابک‌تر برای باسن ایجاد کنند. تمامی برش‌های کوچک ایجاد شده به صورت طبیعی و بدون نیاز به بخیه، التیام می‌یابند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش جایگزین ایمن و مؤثر برای افرادی است که برای لیفت و سفت کردن پوست اطراف باسن خود و رفع افتادگی باسن، خواهان یک روش غیرجراحی هستند. در این روش با استفاده از امواج اولتراسوند، عمیق‌ترین لایه‌های پوست موردهدف قرار می‌گیرند و ازاین‌رو رشد کلاژن‌ها تحریک می‌شود. لایه‌های عمیق پوستی که در طول درمان موردهدف قرار می‌گیرند، همان لایه‌هایی هستند که در روش جراحی سفت می‌شدند.

پس از درمان

 • برای جلوگیری از تجمع خون و مایعات، لوله‌های تخلیه آب در زیر پوست قرار داده می‌شوند. بعد از اینکه ترشحات و خون‌ها خارج شد (معمولاً بعد از گذشت ۲ تا ۳ هفته و یا بیشتر)، لوله‌ها برداشته خواهند شد. بعد از عمل و قبل از اینکه به خانه بروید، خودتان و یا فرد همراهتان باید نحوه خالی کردن و جایگذاری کردن لوله‌های تخلیه آب را از پزشک یا کادر مراقبتی آموخته باشید.
 • ممکن است لازم باشد بعد از عمل، لباس‌های فشاری بپوشید. این لباس‌ها به فروکش کردن تورم و صاف و هموار باقی ماندن پوست کمک می‌کند و همچنین مانع آویزان شدن بافت‌ها می‌شود.
 • ممکن است در همان روز عمل، همراه با یک پرستار به خانه بروید و یا شاید لازم باشد ۲ تا ۳ روز در بیمارستان بمایند.

بهبودی

ممکن است بعد از عمل با میزانی از تورم در ناحیه باسن، روبرو شوید. این تورم بسیار طبیعی است و لازم نیست نگران آن باشید. حدود دو هفته طول می‌کشد تا تورم باسن به طور کامل فروکش کند. مدت زمان دقیق دوره بهبودی به وسعت عمل جراحی و همچنین به میزان توانایی شما برای بهبودی، بستگی دارد.

معایب لیفت باسن

 • این عمل برای بهبودی کامل به مدت زمان طولانی نیاز دارد (حدود چندین ماه)
 • نوسانات وزنی در آینده می‌تواند نتایج عمل را تحت تأثیر قرار دهد.
 • این درمان می‌تواند منجر به از دست رفتن حجم باسن شود. انجام عمل توسط جراحان متخصصی که قبلاً در این زمینه تجربه داشته‌اند، می‌تواند احتمال از دست رفتن حجم باسن را کاهش دهد.

هزینه

هزینه لیفت باسن، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ازجمله به پزشک متخصصی که عمل را انجام می‌دهد و محلی که عمل در آنجا انجام می‌شود. علاوه بر این، نوع عمل و همچنین دامنه و وسعت آن نیز هزینه جراحی باسن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =