لیزر

لیزر موی زائد بدن و صورت

از بین بردن موهای زائد بوسیله ی لیزر کارا ترین روش

موی زائد سر و بدن چیست ؟

موی زائد به مو در ناحیه ای گفته می‌شود که اشحاص مایل نمیباشند در این ناحیه مویی رشد کرده باشد. گوش ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، صورت، پشت لب، پیشانی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه ها دارای موهایی میباشند که شاید زدودن آنها کار سختی به نظر برسد. برای از بین بردن موهای زائد راه حل هایی ار قبیل دستگاه های موکن خانگی، اپیلاسیون، کرم ها و پودرهای موبر وجود دارد که همگی موقتی میباشند و موهای زائد دوباره به رشد خود ادامه می دهند و می توانند عوارضی از قبیل حساسیت نیز به دنبال داشته باشند
استفاده از لیزر موهای زائد صورت و بدن به طور دایمی شما را از شر موهای زائد بدنتان راحت میکند و بیشتر برای همه افراد با رعایت نکاتی قابل انجام است.

 

مزایای از بین بردن موی زائد با لیزر

لیزر برای از بین بردن موی های زائد صورت، پا، دست، زیر بغل، شرمگاه و نواحی دیگر مناسب میباشد.

لیزرالکس برای از بین بردن موهای ضخیم و تیره مناسب است و در عین حال به پوست مجاور آسیبی وارد نمی کنند.

لیزر دایود برای اشحاص با پوست سبزه و تیره و موهای نازک و کرکی انتخاب مناسبتری است

موهای زائد یکی از بهترین دلایل مراجعه اشخاص به کلینیک های پوست و لیزر می باشد. راه های هـای سنـتی تاثیری در از بین بردن فولیکول مو ندارد. پس استفاده از کرم های مو بر، اپیلاسـیون، اپی لیدی، تراشیدن، بند انداختن یا راههای دیگر سبب بازگشت موهای ناخواسته به همان تعداد، ضخامت و رنگ قبلی می شوند.

در حال حاضر لیزر مناسبترین راه درمان برای موهای زائد به شمار می رود و برای موهای زائد کل بدن و برای تمام سنین قابل استفاده میباشد و بسیار سریعتر از روش های فیزیکی دیگر قابل انجام میباشد.

 

آیا لیزر موهای زائد عوارض جانبی دارد؟

در شاخه های گوناگون پزشکی از لیزر استفاده می شود یقیناً میشود گفت که لیزر تراپی در درمان بیماری های پوست پیشرفت فراوان و خوبی داشته است. و محققان ثابت نموده اند که بهره بردن از لیزر برای ازبین بردن موهای زائد تقریبا بی خطر است. پالس های لیزر انرژی ثابتی دارند برای همین شانس ایجاد اسکار یا وجود ندارد یا احتمال وجود داشتن آن بسیار کم می باشد.

در لیزر موهای زائد  تغییرات رنگدانه ای در اشخاصی که تحت درمان با لیزر میباشند به خصوص افرادی که پوست تیره تری دارند بیشتر مشاهده می شود.
در برخی موارد خاص بر روی پوست افراد دلمه بسته می شود که این مورد توسط یک نرم کننده ملایم درمان می شود گاهی نیز فرد باید آنتی بیوتیک مصرف مینمایند. بعد از عمل لیزر موهای زائد پوست قرمز و گاهی متورم می شود که این امر عادی می باشد. و پس از ۲-۳ ساعت رفع می شود و نیاز به درمان خاصی نیز ندارد دراین صورت می توان از مرطوب کننده ها استفاده کرد.

 

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد

هر تار مو طی سه مرحله رشد می کند اما فقط در فاز رشد فعال میباشد که تراکم ملانین به اندازه ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند، می رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین رفتن موهای زائد با لیزر نیاز می باشد. بهترین کاندیدهای لیزر موهای زائد اشخاصی با موهای تیره و رنگ پوست روشن میباشند، بعضی اشخاص دارای پوست تیره یا رنگ موهای روشن نیازمند جلسات بیشتری برای رفع موهای رائد می باشند.
بیشتر قبل و در بین جلسات  درمان نباید از راهایی هائی از قبیل بند انداختن یا کندن موهای زائد استفاده کرد. از انجام این قبیل اقدامات حداقل دوهفته قبل از جلسه ی لیزر درمانی اجتناب کنید و موهای ناحیه مورد نظر را فقط باید با تیغ اصلاح کرد.

 

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

قیمت و هزینه لیزر موهای زائد وابسته به دلایلی از قبیل اندازه ناحیه ای تحت درمان، نوع لیزر و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر شخص متفاوت میباشد

لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زائد بدن و صورت می باشد. لیزر مناسبترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و … می باشد. در این روش نور لیزر فقط ریشه موهای زاید را تحت تاثیر قرار داده و به نواحی مجاور پوست و بافت های عمیقتر بدن صدمه ای را وارد نمی کند و تا کنون عوارضی بجز قرمزی و التهاب چند روزه پوست برای این روش درمانی گزارش نشده است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای هر فرد در اولین مراجعه وی به کلینیک مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 5 =