انواع جراحی های سینه که توسط دکتر حسین پناه انجام می شود:

جراحی سینه

انواع جراحی های زیبایی سینه برای فرم دادن به سینه و گرد کردن آن

عمل‌های جراحی زیبایی سینه (که ماموپلاستی نیز نامیده می‌شود) به چهار گروه کلی تقسیم می‌شود:‌

  • پروتز سینه (بزرگ کردن)
  • کوچک کردن سینه
  • بالا کشیدن سینه
  • کوچک کردن سینه آقایان.

۱-بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه به‌منظور بهبود ظاهر، اندازه و فرم سینه یک زن انجام می‌شود. زنان جراحی بزرگ کردن سینه را به دلایل مختلف انجام می‌دهند. برخی از زنان احساس می‌کنند که سینه‌های آن‌ها بیش‌ازاندازه کوچک است. برخی به دلیل تغییر فرم سینه پس از زایمان و برخی دیگر به‌منظور اصلاح عدم تقارن در اندازه سینه‌ها، عمل پروتز سینه را انجام می‌دهند.
بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتزهایی که زیر یکی از عضلات قفسه سینه قرار داده می‌شود، انجام می‌گیرد. برش می‌تواند در زیر بغل (بغل)، هاله سینه (ناحیه اطراف نوک سینه)، و یا زیرخط سینه ایجاد شود. به‌طورکلی، تمام جراحی‌های بزرگ کردن سینه دارای حداقل میزان تهاجم هستند. در جراحی‌های پروتز سینه که در آن‌ها برش در زیر بغل ایجاد می‌شود، یک آندوسکوپ (لوله نازک مجهز به دوربین کوچک و منبع نور)‌ ممکن است در طی عمل استفاده شود.
پروتزهای سینه از یک پوسته سیلیکون که با ژل سالین (یک محلول آب‌نمک) و یا ژل سیلیکون پرشده است، ساخته‌شده‌اند. بیمار با استفاده از پروتزهای آزمایشی سایز موردنظر خود را مشخص می‌کند. در حال حاضر، ایمپلنت‌های پرشده با سالین، معمولاً به‌صورت نامحدود استفاده می‌شوند.

عمل جراحی ترمیمی سینه یک نوع خاص از روش بزرگ کردن سینه است. در این عمل که به دنبال از دست دادن یک یا هر دو سینه به علت سرطان یا دیگر مشکلات سلامتی انجام می‌گیرد،‌ از پروتزهای سینه یا عضله و پوست اهداکننده برای ایجاد یک بالاتنه طبیعی‌تر و زنانه استفاده می‌شود. این روش معمولاً برای زنانی توصیه می‌شود که در معرض ماستکتومی قرارگرفته‌اند و یا عدم تقارن در سینه‌های آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی مشهود است.
افرادی که تحت عمل جراحی پروتز سینه و یا ترمیم سینه قرارگرفته‌اند، ممکن است در آینده نیاز به تعویض پروتز سینه داشته باشند، زیرا طول عمر اکثر پروتزها در حدود ده سال است. در طول این عمل جراحی، پروتزها برداشته و یا جایگزین می‌شوند.

۳-عمل جراحی کوچک کردن سینه

عمل جراحی کوچک کردن سینه در بانوان با سینه‌های بیش از حد بزرگ انجام می‌شود. بزرگ بودن بیش از حد سینه در زنان باعث بروز مشکلاتی از قبیل گردن درد،کمر درد و بی‌حسی یا ضعف ناشی از وزن سینه‌ها می‌شود.در این روش، پوست، چربی و بافت اضافه سینه برداشته می‌شود. بسیاری از زنان پس از جراحی کوچک کردن سینه از علائم ناشی از آن مانند کمردرد رهایی می‌یابند.

دکتر حسین پناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 

۴-عمل جراحی بالا کشیدن سینه (لیفت سینه)

برای زنان غیرمعمول نیست که احساس کنند سینه‌های آن‌ها پس از زایمان، کاهش وزن قابل‌توجه و یا صرفاً به دلیل روند طبیعی پیری پری اولیه خود را ازدست‌داده است. شمار زیادی از زنان باهدف بازگرداندن پری طبیعی سینه‌ها و ایجاد اعتمادبه‌نفس دوباره جراحی لیفتینگ سینه را انجام می‌دهند.
جراحان زیبایی از تکنیک‌های متنوعی برای عمل جراحی بالا کشیدن سینه (عمل ماستوپکسی) استفاده می کنند؛ تکنیک استفاده‌شده به بافت فعلی سینه بیمار، میزان پوست اضافی و اهداف شخصی او بستگی دارد. جراح زیبایی شما تکنیکی را برای بالا کشیدن سینه به شما توصیه می‌کند که نتایج مطلوب با حداقل اسکار آشکار ممکن را به دست دهد.
عمل جراحی بالا کشیدن سینه می‌تواند به‌تنهایی یا همراه با پروتز سینه برای رسیدن به ظاهری پرتر و طبیعی‌تر انجام شود. جراحی بالا کشیدن سینه اغلب در بیماران مسن‌تر که سینه‌های آن‌ها به دلیل روند طبیعی پیری پری خود را ازدست‌داده است و در مادرانی که سینه‌های آن‌ها به دلیل شیر دادن فرم و ساختار خود را ازدست‌داده است، انجام می‌شود.

عمل جراحی بالا کشیدن سینه تغییر قابل‌توجهی در اندازه سینه‌ها ایجاد نمی‌کند و موجب گرد شدن بخش بالایی سینه نمی‌گردد. چنانچه به دنبال داشتن سینه‌های کوچک‌تر هستید، باید عمل بالا کشیدن سینه را در ترکیب با جراحی کوچک کردن سینه انجام دهید.

 

۵-عمل جراحی کوچک کردن سینه در مردان

درست همان‌گونه که سینه‌زنان با افزایش سن یا وزن می‌تواند رشد کرده و یا دچار افتادگی شود، داشتن سینه های بزرگ در مردان نیز می‌تواند عامل نگرانی و خجالت باشد. به دلیل ژنتیک، استفاده از برخی داروها، و یا دیگر دلایل نامشخص، برخی از مردان دارای سینه‌های بزرگ هستند. تخمین زده‌شده است که بیش از ۵۰٪ از مردان در کشور ما تا حدی به ژنیکوماستی در دوران زندگی خود مبتلا هستند. ژنیکوماستی می‌تواند در هر سنی ایجاد شود و جراحی کوچک کردن سینه در مردان می‌تواند به‌طور ایمن و موفقیت‌آمیز بر روی نوجوانان و مردان بزرگ‌سالان به‌طور یکسان انجام گیرد.
همانند جراحی کوچک کردن سینه در زنان، جراح می‌تواند بافت، چربی و پوست اضافه را از ناحیه سینه مرد برداشته و ظاهری خوش‌فرم تر و مردانه‌تر در سینه‌ها ایجاد نماید. جراحی کوچک کردن سینه در مردان یک گزینه بسیار عالی برای بیمارانی است که افزایش وزن و یا کاهش وزن سریع داشته‌اند و پوست سینه آن‌ها دچار افتادگی شده است. زمانی که چربی در سینه مردان تجمع پیدا می‌کند، برداشتن آن بدون عمل جراحی می‌تواند مشکل باشد.